Przeglądarka nie obsługuje JavaScript lub nie jest zainstalowany plugin Flash w wersji 7 lub wyższej


HYDRO >> oferta >> produkcja >>

Cylindry hydrauliczne

[lib] Banner_maszyna_cylindry-01-01.jpg
Produkowane przez naszą firmę siłowniki hydrauliczne są przeznaczone do stosowania w napędach hydraulicznych maszyn i urządzeń stacjonarnych i mobilnych. Oferujemy szeroki wybór rodzajów siłowników różniących się mocowaniem oraz zakresem średnic, a w rezultacie uzyskaną siłą przy określonym ciśnieniu pracy.
[lib] ptaszek.gifWarunki pracy:

Ciśnienie nominalne/maksymalne:

 21MPa (210 bar) / 25MPa (250bar)

Nominalna temperatura pracy:

-20°C ÷ 80°C

Prędkość nominalna:

0,5 m/s


Stosowane materiały:


[lib] ptaszek.gifCylinder:
Cylindry są wykonane z rur stalowych spawanych zimnociągnionych z materiału ST52.3 w tolerancji średnicy wewnętrznej H9 w zakresie średnic od 25mm do 100mm. W specjalnych wykonaniach stosujemy rury bez szwu zimnociągnione wewnętrznie honowane o tolerancji średnicy wewnętrznej H8 w zakresie średnic od 25mm do 250mm.

[lib] ptaszek.gifTłoczysko:
Standardowym materiałem na tłoczyska jest pręt chromowany z materiału CK45 i 20MnV6 (dobrze spawalny), na specjalne zamówienie wykonujemy tłoczyska z prętów chromowanych hartowanych powierzchniowo CK45H, a dla wyjątkowo ciężkich warunków pracy oferujemy pręty chromowane ulepszane cieplnie z materiału 42CD4. W przypadku gdy środowisko pracy jest silnie agresywne można zastosować tłoczyska wykonywane z prętów chromowanych ze stali nierdzewnej AISI 431, AISI 316, AISI 304 lub z prętów z powłoka niklowo-chromową (Ni-Cr) NICROM 350. Wszystkie materiały posiadają atesty producenta.

[lib] ptaszek.gifUszczelnienia:
W siłownikach stosowane są uszczelnienia do produkcji cylindrów hydraulicznych różnych typów w zależności od warunków pracy takich firm jak Busak&Shamban, Freudenberg Simrit oraz Guarnitec. W specjalnych wykonaniach stosowane są uszczelnia typu Slip-Cup, taśmy prowadzące teflonowe, a w przypadku wysokiej temperatury pracy siłownika, na specjalne zamówienie stosuje się uszczelnienia z materiałów odpornych na wysoką temperaturę.

[lib] ptaszek.gifCzujniki pomiarowe:
W siłownikach zostały zainstalowane czujniki indukcyjne, których określony sygnał elektryczny będzie informował o zajęciu końcowych pozycji przez tłok. Specjalne czujniki indukcyjne odporne na działanie wysokiego ciśnienia są zabudowane w korpusie cylindra. 

          W siłownikach można również zastosować przetwornik położenia tłoka, którego informacja w postaci sygnału elektrycznego analogowego lub cyfrowego pokazuje aktualne wysunięcie się siłownika lub nawet jego prędkość wysuwu.

          W przypadku gdy jest potrzeba informacja o ciśnieniu panującym w siłowniku, mogą w korpusie siłownika można zainstalować złącze pomiarowe umożliwiające podłączenie manometru lub innego urządzenia pomiarowego. W bardziej zaawansowanych przypadkach może zostać zainstalowany przetwornik ciśnienia ( sygnał elektryczny proporcjonalny do wielkości ciśnienia).

[lib] ptaszek.gifWykonanie:
Nasze siłowniki są dostarczane standardowo pomalowane farbą podkładową, na specjalne zamówienie cylindry mogą zostać pokryte lakierem w żądanym kolorze. Istnieje również możliwość pokrycia powłoka ochronną cynową, bądź cynkową.

[lib] ptaszek.gifJakość:
Na produkowane przez nas siłowniki hydrauliczne wystawiamy świadectwo jakości oraz udzielamy gwarancji.

Pobierz pliki